Kancelaria adwokacka w Łodzi – jakiego prawnika wybrać?

Kancelaria adwokacka w Łodzi – jakiego prawnika wybrać?

Łódź to nie tylko jedna z największych aglomeracji w Polsce. Woj. łódzkie to również siedziba doświadczonych prawników, adwokatów i radców prawnych. Jednym z nich jest adwokat Katarzyna Florczak – Keller, która posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa budowlanego, podatkowego, cywilnego, karnego a także gospodarczego. Co więcej, specjalizuje się ona również w prawie administracyjnym i własności intelektualnej, dbając jednocześnie o interesy osób zadłużonych we frankach i oferując profesjonalną pomoc frankowiczom.

Kancelaria Adwokacka z doświadczeniem

Pani Katarzyna jest bardzo ważnym członkiem zespołu naszej Kancelarii Adwokackiej, w skład którego wchodzą wyłącznie doświadczeni i kompetentni specjaliści z zakresu różnych dziedzin prawa. Osoby te niejednokrotnie prowadzą najtrudniejsze i najbardziej wymagające sprawy, oferując jednocześnie swym klientom kompleksową i merytoryczną pomoc.

O tym, jak niezwykły i wyjątkowy zespół stanowimy, świadczy nagroda, którą otrzymaliśmy jako laureat konkursu Orły Prawa. To niezwykłe, a zarazem bardzo ważne wyróżnienie, jest nagrodą za bardzo ciężką i wymagającą pracę. Jest to też potwierdzeniem tezy, że nasze usługi prawnicze są zawsze realizowane na najwyższym, możliwym poziomie. I właśnie dlatego chcemy się z Państwem dzielić posiadanym przez nas doświadczeniem.

Florczak Keller - Kancelaria Adwokacka - Łódź i okolice.

Florczak Keller – Kancelaria Adwokacka – Łódź i okolice.

Prawnik – kryteria wyboru profesjonalisty

Chyba nikt nie chce się znaleźć w sytuacji, gdy jego mienie, dobre imię, a nawet wolność, znalazły się w rękach adwokata, prokuratora i sędziego. Sytuacje te wcale nie muszą dotyczyć prawa karnego! Wręcz przeciwnie – mogą to być sprawy związane z prawem budowlanym, prawem gospodarczym, a nawet… prawem pracowniczym. Wybór odpowiedniego prawnika jest zatem procesem, który w istotny sposób może przełożyć się na ogólną sytuację danej osoby. I właśnie dlatego należy zwrócić tu szczególną uwagę na kilka ważnych, ujętych poniżej kwestii.

1. Sposób pracy adwokata, to jeden z najważniejszych kryteriów dotyczących jego wyboru.
Osoba ta musi być uporządkowana, kompetentna, opanowana i – co najważniejsze – nie może działać pod wpływem impulsu. O tym, jak pracuje wybrany adwokat, można przekonać się już po… analizie jego biurka. Jeśli panuje na nim nieporządek, to świadczy to raczej o jego chaotycznym podejściu do realizowanych obowiązków.

2. Pewność siebie to kolejny czynnik, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze adwokata.
Nasza kancelaria adwokacka w Łodzi zatrudnia jedynie pewnych siebie i kompetentnych ludzi. Co o tym świadczy? Przede wszystkim to, w jaki sposób patrzą oni na swoich klientów. Bezpośredni kontakt wzrokowy to jedna z najważniejszych oznak opanowania, doświadczenia i profesjonalizmu.

3. Zdolność do rzetelnego przedstawiania faktów, to kolejna, bardzo ważna cecha dobrego adwokata.
Faktem jest, że wiele kwestii prawnych jest definiowana poprzez niezwykle złożone i skomplikowane procedury i pojęcia. Atutem adwokata powinna być jego zdolność do ich przedstawienia w prosty i przejrzysty sposób. Jego klientami są przecież zwykli, często bardzo prości ludzie, którzy nigdy nie mieli do czynienia z prawem jako takim.

4. Umiejętność przewidywania kolejnych kroków prawnych.
Dobry i skuteczny adwokat, potrafi szybko i trafnie przewidywać kroki swoich adwersarzy. Ta niezwykle przydatna cecha, pozwala być zawsze o krok przed konkurencją. Co więcej, w ten sposób można łatwo przewidzieć wszystkie zdarzenia, jakie w danej sytuacji mogą mieć miejsce. Taki oręż, jest w rękach doświadczonego adwokata bardzo ważnym atutem.

Adwokat z polecenia – warto, czy nie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy szukanie adwokata z polecenia ma jakikolwiek sens. Odpowiedź jest prosta: nie! Owszem, można postawić na taką osobę, ale jedynie wówczas, gdy musi się ona sprawdzić w tej samej sytuacji, której doświadczyła osoba polecająca. Polecanie adwokata, który wzorcowo poradził sobie z kwestiami dotykającymi przestrzeni prawa gospodarczego, nie ma sensu w kontekście spraw związanych z prawem karnym! Nie ma bowiem adwokata, który po mistrzowsku opanowałby wszystkie zagadnienia prawne.

Wręcz przeciwnie – warto zaufać wyłącznie takim osobom, które są wyspecjalizowane w konkretnych dziedzinach. Na marginesie chcemy podkreślić, że nasza kancelaria adwokacka w Łodzi i w Warszawie, to podmiot zatrudniający specjalistów z różnych dziedzin prawa. Ich wiedza wzajemnie się uzupełnia, dlatego skorzystanie z ich pomocy, jest inwestycją w sukces klienta.

Pieniądze nie grają roli

Na wybór odpowiedniego adwokata nie powinny mieć wpływu pieniądze. Dobrzy specjaliści potrafią się wycenić, gdyż mają świadomość posiadanego doświadczenia. Osoby, które dopiero rozpoczynają swą przygodę z pomocą prawną, to często młodzi, niedoświadczeni adwokaci, którym z reguły powierza się jedynie najprostsze sprawy. Nietrudno dojść do wniosku, że tacy adwokaci nie wycenią swoich umiejętności zbyt wysoko.

Podsumowując, wybór dobrego prawnika to często wypadkowa wielu różnych, często bardzo złożonych cech. Warto je poddać głębokiej analizie, gdyż tylko dzięki niej prawdopodobieństwo uzyskania korzystnego orzeczenia będzie zdecydowanie wyższe.

[ratemypost]